E-book

Jak si říct o vyšší plat

Chcete říct svému šéfovi o vyšší plat, ale nevíte, jak na to? V mém e-booku najdete rady, tipy, náměty a přípravy pro vyjednávání o vyšším platu. Nenechte se odbýt.

Ukázka

Jakých největších chyb se můžete jako zaměstnanec dopustit, když chcete vyjednávat o zvýšení svého platu?

Základem je, že většina zaměstnanců neřeší svou nespokojenost se svým platem s nadřízeným (který může jejich nespokojenost vyhodnotit, ale stěžují si kolegům nebo kamarádům). To znamená, že jejich nadřízený v mnohých případech ani neví, že je se svým platem nespokojený. Neřešte zvýšení platu s kolegy ani s kamarády, ale s nadřízeným.

Jak se obecně nenechat při vyjednávání odbýt?

(Např. má zaměstnanec požadovat alespoň nějaký plán do budoucna?)
Rozmyslet si navrhnout jinou formu, než jen peníze – jak popisuji výše. Využít všech možností a způsobů. Zaměstnavatelé obecně oceňují zaměstnance, kteří mají zájem
firmě pomáhat nad rámec pracovní doby, odměny za konkrétní výsledky jsou pro obě strany fér.

Jak se oprostit od emocí a vyjednávat racionálně, nikoliv emočně?

Důležité je si připarvit argumenty pro tento tip vyjednávání. Nic horšího než to, že budete odmítnuti se nestane. Pokud jste na odmítnuti připraveni, dokážete nabízet další, jiné, různé varianty a možnosti. Pomáhá si sepsat co pro firmu děláte nad rámec pracovního zařazení, jakým jste přínosem. Co se díky vám zlepšilo. Vždy a za všech okolností zachovejte klidnou hlavu a vyjednávejte.

Chcete se dozvědět víc? Kupte si e-book, ve kterém najdete 11 tipů, které vám pomohou k vyššímu platu v práci.

Co o e-booku řekla klientka?

‚‚K tomu říct si o více peněz jsem se odhodlávala několik měsíců. Odvahu jsem našla až po přečtení článku ‚‚Jak si říct o víc peněz v zaměstnání‘‘, díky tomu jsem věděla co čekat a jak se na vše připravit a povedlo se! Opravdu jsem dostala přidáno. Takže pokud i Vy váháte, návody od Ivany Vítkové Vám pomůžou najít odvahu a co víc, nic Vás nepřekvapí.‘‘

- Klára