Co dělat, když nejste spokojeni v práci?

Vaše nespokojení roste a prostupuje do energie vašeho těla – živíte tělo negativní energií. Ráno vstáváte do práce znechucení, práce vás nebaví, čas strávený v práci se vleče, koukáte na hodinky a konec pracovní doby je v nedohledu.

Šéfové na vás naložili další práci , kterou vykonávali dva vaši kolegové a ti dali výpověď. Nový nástup kolegů v nedohledu.  Prožíváte velkou frustraci, tlak na vás roste, už se nápor práce nedá zvládnout. Termíny, kterým jste se zavázali, není možné stihnout. Váš nadřízený vám dlouhodobě nepomáhá. Není možné si vzít volno. Kdo by všechnu tu práci dodělal? Pokouší se o vás nemoc. Tělo vám říká dost, stačilo.  Musíte užívat léky na spaní, abyste se v noci mohli vyspat. S každým vstáváním do práce zažíváte stres ne , v žádném případě nezažíváte potěšení. Tento váš pracovní čas považuji za velmi nekvalitně strávený. Vaše tělo reaguje na takto strávený čas tím, že ho ukládá. Tělo začne stávkovat a objeví se zdravotní problémy. Oslovte vašeho nadřízeného a upřímně mu řekněte, že je toho na vás moc.

Dovolte si také zastavit a ptejte se sami sebe. Sepište si a prociťte vaši práci snů ve vašich představách:

Jaká práce by vás bavila a naplňovala? V jakém prostředí si přejete pracovat? Jak má takové prostředí vypadat? Přejete si pracovat z domova? V jakém oboru by vás bavilo pracovat? S jakými lidmi? V jaké energii?

Dejte si na takové zastavení čas. Tvořte vaši práci snů ve vaší hlavě, hrajte si s tím. Prociťujte ten skvělý pocit vysněné práce, který vás naplňuje. Dovolte si vaši práci snů tvořit s hlavou v oblacích. Pro tento typ setkávání se sebou samou jsem si pořídila zápisník, kam si zapisuji své myšlenky a témata, která mi přicházejí. Dnes mám takové zápisníky rovnou tři a na několika místech. Jeden na nočním stolku, druhý v kabelce a třetí na mém pracovním stole. Pro všechny případy, kdyby přišla nějaká skvělá myšlenka, tak ji potřebuji okamžitě zapsat, než zmizí.

Nehledejte odpovědi na vaši práci venku, u svých známých, kamarádů nebo rodiny. Obracejte se k sobě a ptejte se sami sebe na všechny otázky. Všechny odpovědi na vaše otázky najdete v sobě. Je třeba se naučit naslouchat svému tělu a vedení. Je třeba se na cestě k sobě naučit mít se rádi.

Potřebujete řešit práci nebo vztahy? Ráda vám pomohu!

Je důležité na sebe nespěchat. Udělat si na takové zastavení čas. K zastavení se sebou potřebujete více klidu. Více klidu a méně energie investované čemukoli jinému, než sami sobě. Více klidu sami se sebou vám přinese vaši pozornost a vnitřní tvorbu. Začneme energii tvořit pro sebe, skrz sebe. Nebudete se stále za něčím a pro někoho honit. Nepotřebujete se zavděčit ostatním, potřebujete se naučit být v rovnováze sami se sebou, potřebujete se naučit mít rádi sami sebe. Začnete vlastní energii šetřit pro vlastní tvorbu, která se vám začne otevírat.

Jakmile budete cítit, že jste se pro vaší práci snů vypsali, odevzdejte váš záměr vesmíru, vyšší moci, pánu Bohu, jak je vám milé a důvěřujte. Díky pravidelnému zastavení se sebou, s vaší prací snů, s vaším sněním a záměrem, se vám brzy podaří nechat přijít nové příležitosti. Dovolte si snít a důvěřujte. Prociťujte, jaké by to bylo ve vaší práci snů. Je důležité nevkládat do vašeho záměru pochyby, ego a jiné negace. To, co živíme ve své mysli, roste. Důvěřujte vašemu záměru o skvělé práci a pusťte váš záměr z vaší hlavy. Vizualizujte a prociťujte vaši práci snů. Pak už stačí jen nechat se vést vaší intuicí, která vás povede na místa, která vám příležitosti přinesou. Vybírejte srdcem, vnímejte energii firem, které k vám přichází. Vnímejte a prociťujte. 

Vyhodnocujte pracovní příležitosti, které k vám budou přicházet, vyzkoušejte, zda práce, která přišla, je už ta pravá nebo ne. Pokud se vám nepodaří najít to, co hledáte na první pokus, nevzdávejte vaše hledání a směle pokračujte na cestě za vaší prací snů dál. Opět se vraťte k vlastní tvorbě sami se sebou, k zastavení s vlastním záměrem a vyhodnoťte, co bylo špatně a tvořte si dál. 

Součást dnešního světa je stále nová energie, která se mění, vše je přirozený vývoj. Nic není stejné, ani obchod na náměstí není stejný jako před deseti lety. Firma v níž pracujete delší dobu vás mohla naplnit a je běžné práci změnit, jít za novým poznáním, získat nové zkušenosti. 

Pokud jste samoživitelé a máte obavu udělat změnu, protože vaše současná práce vám dává jistotu pravidelného příjmu, ale vaše zdraví se začíná vážně zhoršovat, tak odejděte, jakmile se dohodnete s jinou firmou. Rozhodně neváhejte novou práci hledat velmi intenzivně. Aktualizujte si vaše CV a registrujte se na pracovních portálech, udělejte si na to čas.

Díky tomu, že to myslíte vážně, vám nabídka přijde velmi rychle. Neodkládejte vaše rozhodnutí změnit práci. Vaše tělo reaguje velmi citlivě na váš zdravotní stav a vše, co odložíte, ukládá. Buď vás tělo odmění nebo se váš zdravotní stav začne zhoršovat.

Situace , které ve vaší práci prožíváte, vám zrcadlí vaše špatné programy typu sloužíme, nejsme přijati, potřebujeme se zavděčit.

Podáte-li výpověď svému zaměstnavateli, mohou nastat dvě situace. První, že vaši výpověď přijme a nebude s vámi jednat, ale to vám nevadí, protože vy jste již rozhodnuti a máte dohodnuté místo v jiné firmě. Druhá situace bývá poměrně obvyklá a je to ta, že se nestane nic horšího, než že s vámi bude konečně váš nadřízený mluvit a bude připraven naslouchat vaší nespokojenosti, kterou bohužel neslyšel nebo nechtěl slyšet. Pokud se dohodnete na podmínkách, za kterých jste ochotni zůstat, tak můžete jen získat, rozhodně neztrácíte. Nové podmínky si doporučuji nechat předložit písemně  a vzájemně podepsat.

Pokud neuděláte nic, váš zdravotní stav se bude jen zhoršovat. Trávíme víc jak polovinu života v práci, je třeba pracovat tam, kde se cítíte spokojeni a práce vás baví. 

Rozhodněte se zastat sami sebe. Rozhodněte se mít rádi. Rozhodněte se začít na sobě pracovat.

Investujte sami do sebe čas. Tvořte pro sebe váš nový záměr.

Sdílení:

Konzultace zdarma

Žij svoje sny. Mým posláním je rozvíjet jednotlivce  i pracovní týmy. Motivuji skálopevně rozhodnuté lidi pro změny ve svém životě.

Posilovat duši a prožívat naplněný život  v rovnováze je stejně důležité, jako chodit do posilovny a trénovat krásné křivky fyzického těla.